niedziela, 29 lipca 2012

Hejcia ; 3

Chciałam się z wami podzielić pewnymi radami jakie otrzymałam od pewnej , bardzo miłej dziewczyny , obserwującej tego bloga ... zaczynam ich stosować od dziś . Dziękuję ; *

Oto one ;3

1. Pierwszy i najważniejszy krok to wpisanie linka dla wyszukiwarki, generalnie rzecz biorąc Google       samo powinno prędzej czy później zindeksować stronę ale może minąć kilka tygodni lub nawet miesięcy zanim nasza stronka znajdzie się w wyszukiwarce. Ja osobiście polecam własnoręcznie dodać link http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl
 1. Niezwykle istotna jest treść ważne aby artykuły był interesujące oraz w swojej treści zawierały słowa kluczowe.
 2. Portale społecznościowe potrafią zdziałać cuda na pewno pomoże wklejenie linka na naszej tablicy na Facebooku . Śledzik z naszej klasy będzie również pomocny.Spora część naszych znajomych na pewno spojrzy na polecane przez nas treści.
 3. Nie bez znaczenia jest również udział na forach dyskusyjnych ciekawe wypowiedzi wraz z linkiem do naszej strony na pewno nie pozostaną niezauważone. Jednak należy rozróżnić udział w forach dyskusyjnych od spamowania.
 4. Wykop.pl to idealne narzędzie do promocji treści w internecie. Ciekawy artykuł, który zostanie wykopany kilkanaście razy na pewno zostanie przeczytany kilka tysięcy razy.
 5. Mailing, Newsletter to bardzo ciekawe narzędzi które pozwolą budować trwałą relację z naszymi czytelnikami już od samego początku powinniśmy zbierać bazę danych naszych czytelników.
 6. Wymiana linków. Choć nikt nie wie w jaki sposób Google indeksuje strony(jest to chyba najbardziej strzeżona tajemnica tej firmy) warto wymienić się linkami z innymi webmasterami. Prawdopodobnie zabieg ten zwiększy naszą pozycję w wyszukiwarce.
 7. Katalogi. To również ciekawy sposób na promocję im więcej tym lepiej zwłaszcza, że w większości są darmowe.
 8. Płatna reklama to z pewności najbardziej skuteczna forma jednak warto z niej skorzystać wówczas gdy nasz serwis ma już swoje rozmiary i pieniądze wydane na reklamę zwrócą się z zadatkiem.
 9. Może to zabrzmi dziwnie ale jeśli myślimy o zarobkach z reklam liczonych w setkach tysięcy to w polskojęzycznym serwisie jest to raczej niemożliwe. Tak więc jeśli ktoś myśli o pisaniu jak o pracy niech od razu zacznie pisać po angielsku a jeszcze lepiej po chińsku.


Mam nadzięję że komuś pomogłam , dziękuję za uwagę : *

2 komentarze:

 1. Blog fajny :P Rady- super ! Jeśli chcesz wpadnij kim-jestem-soba.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne rady i na pewno z nich skorzystam przy moim blogu :) zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń